דולה בלידה קיסרית

04כ- 19% מהלידות כיום בישראל הינן לידות קיסריות, רובן עקב אבחנה רפואית מוצדקת וחלקן הקטן בגלל דרישה מצד היולדת.

הסיבות ללידה קיסרית הן מגוונות וכוללות בדרך כלל: מצג עובר (רוחב או עכוז), ניתוח קיסרי קודם בחתך אורכי, שליית פתח,עובר גדול (לעיתים בגלל סכרת הריונית) ומצב של מצוקה עוברית במהלך הלידה.

הנוכחות של מלווה מנוסה בחדר הניתוח היא שיכולה לעשות את ההבדל בין הרגשה של ניכור ופחד לבין הרגשה של בטחון והעצמה.

  •  הדולה בלידה קיסרית תנחה אותך ותיתן לך ולבן זוגך הסבר מקיף ומדוייק אודות הניתוח, מהם הסיכונים, השלבים המקדימים של הניתוח ומה משמעותם, מה ההרגשה בזמן הניתוח ומהן הפרוצדורות הרפואיות המתבצעות בניתוח.
  •  דולה המלווה יולדת ובן זוגה בניתוח קיסרי יכולה להדריך אתכם מה אפשר לבקש בחדר ניתוח על מנת להרגיש חלק מהתהליך- שחרור הידיים על מנת להחזיק בתינוק שלנולד, הנקה בחדר ניתוח ועוד.
  •  דולה בלידה קיסרית תומכת בך ובן זוגך להגיע למקום של השלמה ושלמות כי זו ה דרך בה התינוק בחר לצאת לאוויר העולם, היא תעזור לכם להיכנס לחדר הניתוח עם אנרגיות חיוביות ואפילו עם חיוך על הפנים.
  •  בלידה קיסרית הדולה יכולה להמתין לבן זוגך מחוץ לחדר הניתוח יחד עם בני המשפחה הנוספים, ולקבל את הבעל והתינוק מיד לאחר הלידה. זכרי כי מחוץ לחדר הניתוח לעיתים ממתינים בני משפחה דואגים ולחוצים, תיווך והסברים שיכולה לספר להם הדולה אודות התהליך שאת עוברת, יכול להקל על הלא נודע.
  •  בלידה קיסרית ההתאוששות היא ארוכה יותר מלידה רגילה ומצריכה עזרה רבה במיוחד ביום הראשון, לכן הדולה המלווה את בני הזוג יכולה להישאר עם היולדת בלילה הראשון ולעזור בכל מה שהיולדת צריכה על מנת להתאושש במהרה.