דולה בלידה טבעית

05לידה מצטיירת פעמים רבות כחוויה כואבת, מפחידה שבה לאישה אין כל שליטה על גופה.
בשיחות חולין בין נשים נושא הלידה הוא פופולרי במיוחד ולכן נעשת בו העברת אינפורמציה רבה אשר ברוב המקרים מתארת את הלידה הטבעית ככאב ארוך ובלתי נסבל, כאיבוד שליטה וכחוויה טראומטית.

לידה טבעית הינה לידה ללא משככי כאבים, בה היולדת סומכת על גופה, על התהליך הטבעי ונותנת לחושייה והאינטואיציות שלה מקום. על מנת לחוות לידה טבעית כחוויה טובה עלייך להגיע אליה מוכנה נפשית וגופנית כאחד. חשוב מאוד לרכוש ידע רב על תהליך הלידה, על הדרכים להתמודד עם הכאב, ללמוד להשתמש בעזרים שמצויים בחדר הלידה והכי חשוב להיות בטוחה בעצמך ובגופך שיודע ללדת.
יולדת אשר שומרת על שליטה בתהליך הלידה מאפשרת לעצמה לידה טבעית זורמת אשר לא יהיה בה צורך בהתערבויות חיצונית.

בלידה טבעית, כמו גם בלידות מסוג אחר, ישנה חשיבות רבה לתנועתיות, נשימה והרפיה.
התנועתיות בלידה חשובה על מנת לקדם את העובר באגן לכיוון תעלת הלידה ולעזור לו להתברג נכון. כמו כן, התנועה עוזרת בהתמודדות עם הכאב- בלידה טבעית התנועה במרחב מאפשרת לכאב לצאת מתוך הגוף כלפי חוץ.
נשימה והרפיה בלידה טבעית מקלים על כאבי הצירים. עם נשימה נכונה, האיברים והשרירים בגוף מקבלים חמצן באופן תדיר ואז רמת הכאב בגוף יורדת. בנוסף, כאשר הנשימה של האם נכונה רווי החמצן שעובר לעובר הינו מקסימלי מה שמקל ועוזר לו להתמודד עם הצירים שברחם.

ללידה טבעית חשוב להתכונן בכמה מישורים

במישור הגופני: הכיני את גופך בעזרת יוגה, הליכות, שחייה. כל אלה משלבים אימון וחיזוק השרירים והתאמנות על נשימה נכונה.
במישור הנפשי: למדי להאמין בגופך ובתהליך שהוא עובר, הכיני את עצמך לשלבים הקשים והמתישים, למדי, קראי וחפשי משפטי העצמה שיעזרו לך בזמן הלידה.
במישור התמיכתי– חשוב ליצור סביבה תומכת ללידה טבעית. לעיתים הסובבים אותנו אינם מסוגלים לראות את הסבל שאת עוברת וכיום בעידן המודרני רבים אינם מבינים מדוע צריך לסבול. חשוב לשוחח עם בן זוגך להסביר לו את הרצונות שלך והדרך שבה את בחרת לעבור את הלידה בנוסף ולא פחות חשוב, לשמוע את דעותיו ורצונותיו של בן זוגך.
הימנעי מלהקשיב לסביבה שאינה תומכת בדרכך.
בלידה טבעית נוכחות הדולה חשובה והכרחית ביותר. הדולה, מהיכרותכם המוקדמת יודעת את רצונותייך ושאיפותייך ומהי הדרך בה בחרת לעבור את הלידה. הדולה תשמור עבורך את המחשבה והרצונות גם בזמנים קשים, כואבים ומעייפים.

אני כדולה, מגיעה ללידה עם "ארגז כלים" אשר מאפשר לי לעזור לך בתהליך

  •  שימוש במגע- רפלקסולוגיה , שיאצו, עיסויים ומגע תומך.
  •  שימוש בהומאופתיה המותאמת לתהליך הלידה וההיריון.
  •  שימוש בשמנים- שמנים ארומתרפיים המכוונים ללידה ומתאימים לשלבים השונים של הלידה.
  •  תמיכה נפשית ופיזית.
  •  תמיכה בהתמודדות עם מצבים המתרחשים בלידה.
  •  מקור נגיש ביותר לאינפורמציה בכל רגע נתון.