טיפים לקראת לידה

1.הכיני מבעוד מועד את הציוד הראשוני של התינוק על מנת שמיד לאחר הלידה בן זוגך/ חברה קרובה/ אמא יוכלו לאסוף את הציוד שאת בחרת מראש.

2.הכיני את הבית לקראת התקופה החדשה שמתקרבת- בשלי אוכל אהוב והקפיאי אותו כך שכל שעלייך יהיה לעשות הוא להפשיר ולחמם. כבסי בגדים של בני המשפחה על מנת שלתומכים שלך יהיה זמן לעזור לך ולא להתעסק בדברי הבית השוטפים. ארגני את חדר התינוק מבעוד מועד.

3.בקשי עזרה מראש- תכנני ממי את מעוניינת לקבל עזרה בשבועות הראשונים בין אם זה אמא, חברה, שכנה, חמות והגדירי לכל אחת מה בדיוק את צריכה ממנה.

4.עזרה בהנקה- להתארגנות מראש בנושא הנקה יש חשיבות מכרעת שכן אם תתארגני מראש עם טלפונים של יועצות הנקה מומלצות ברגע שבו תחושי כי את זקוקה להן תוכלי מיד לנסות לקבוע עם אחת מהן שתגיע כבר לבית החולים. עזרה מידית בהנקה תביא לכך שלא תגיעי למצבים של כאבים, פצעים, גודש ואף לדלקת בשד.
בנוסף, יש ביכולתך להשתתף בסדנת הנקה המתקיימת לפני הלידה וכבר שם לקבל טיפים ראשונים להצלחה בהנקה.

5.אין ספק שהיכרות מוקדמת עם המקום שבו אתם עומדים ללדת תסייע להורדת המתח. לכן מומלץ לגשת לסיור בבית החולים המיועד, המאפשר להתרשם מחדרי הלידה וממחלקת היולדות ולהכיר את הנהלים. כיוון שזוגות רבים רוצים להתרשם, הסיורים הללו לרוב מלאים, לכן רצוי לתאם תאריך לסיור כבר משבוע 20.

6.זמן זוגי ומשפחתי- התקופה הראשונה אחרי הלידה הינה תקופה לא פשוטה. תקופה של שינויים פיזיים, רגשיים והורמונליים. חשוב דווקא לפני תחילתה של תקופה זו להקדיש זמן לבן הזוג או למשפחה הגרעינית (במידה וישנם ילדים נוספים).

7.תיאום ציפיות עם בן הזוג- הצפה של צרכייך ורצונותייך מבעוד מועד יכולה למנוע הרבה ויכוחים או מריבות בתחילת הדרך.

8.טיפת חלב, רופא ילדים- במידה ואת לקראת לידה של ילד ראשון, בררי באזור מגורייך על מקום הימצאה של תחנת טיפת חלב הקרובה וגם על רופא ילדים מומלץ בקופת החולים שלך שאליו תוכלי ללכת במידת הצורך.

9.המנעות ממידע לא רלוונטי- מידע מפחיד או שאינו רלוונטי אלייך ישירות עלול לגרום לך לחששות מיותרים, הציפי את עצמך בסיפורי לידה טובים ומעצימים.

10.התכונני ללידה בדרך המתאימה עבורך- בחרי קורס הכנה ללידה התואם את דרכך, הקדישי זמן ומחשבה האם את מעוניינת להכין את עצמך מבחינה גופנית רגשית ונפשית. בחרי באחת השיטות הרבות המוצעות כיום בשוק.

11.השיגי תמיכה רציפה ללידה- ממחקרים איכותיים בנושא, עולה המסקנה החד משמעית כי תמיכה רציפה בלידה, עשויה להיטיב מאד את תוצאות הלידה שלך. ממחקרים עלה כי לנשים שקיבלו תמיכה רציפה היה סיכוי גבוה יותר ללדת לידה ספונטנית וגינלית קצרה יותר, להזדקק פחות למשככי כאב תרופתיים, ולהתערבויות מכשירניות, ולהיות מרוצות יותר מהלידה שלהן. האפקטיביות היתה גבוהה במיוחד במקרים בהם התמיכה החלה בשלב מוקדם בלידה, וניתנה על ידי אשה שאינה חלק מצוות בית החולים.

אני שמחה להעניק לכם טיפים לקראת לידה, אשמח לענות על כל שאלה, אתן מוזמנות ליצור קשר.