ליווי לידה – דולה

ליווי במהלך לידהדולה – ליווי במהלך ההריון והלידה

מחקרים רבים מראים כי ליווי מוקדם עוד מתקופת ההריון וליווי רציף במהלך הלידה, משפרים את תוצאותיה ומורידים את הסיכוי להתערבות בלידה.

כיצד בוחרים דולה?

החלטתם שאתם רוצים דולה? אולי עוד מתלבטים? הלידה היא אירוע כל כך אינטימי ומשמעותי בזוגיות שלנו ובחיים שלנו בכלל, אז איך בוחרים מי תלווה אותנו ברגעים החשובים הללו?

בראשית הדרך הכינו לעצמכם נקודות שבעינכם חשובות ושתמצא אצל הדולה אשר תלווה אתכם

מיקום גאוגרפי– חשוב שהדולה תהיה מאזורכם (לא חייבת להיות מאותה עיר אך בהחלט במרחק נסיעה סביר) חשיבות המרחק באה לידי ביטוי בשלב הלטנטי של הלידה. דולה הנמצאת קרוב יכולה לבוא ולשהות איתכם מספר שעות בבית לחזור לביתה להתרעננות ושוב לחזור איתכם לבית החולים או להמשיך לתמוך בכם בבית.

ההכשרה והניסיון של הדולה– האם היא למדה באחד מהמוסדות המורשים? מה כללו לימודיה? האם היא עשתה סטאג'? כמה שנים היא מלווה? איזה סוגי לידות היא ליוותה? האם יש לה התמחות בסוג מסויים של לידות (לנל"ק, לווי לידות קיסריות)?

דולה עם ניסיון תדע לתת לכם כלים להתמודדות במצבים שונים, היא תדע להתמודד עם הריונות מסובכים, היא תוכל להפנות אתכם לאנשי מקצוע בתחום ולפי סוג הבעיה. דולה עם נסיון תדע לייעץ לכם במקצועיות מהן האופציות העומדות לרשותכם בכל רגע נתון בשלבי הלידה וגם לפני כן.

בררו באיזה שיטות הדולה משתמשת –  מה ארגז הכלים שלה? באיזה שיטות היא משתמשת כדי לפתור בעיות בלידה או בהתמודדות עם צירים? שיטות מגע, הומיאופתיה, צמחי מרפא, דמיון מודרך, ארומתרפיה הם חלק מהשיטות הנפוצות אצל דולות. לכל בעיה או עיכוב בלידה יכולים להיות הרבה כלים לפתרון, וכל יולדת מתחברת לכלי אחר. אם לדולה יש ארגז כלים מגוון כך ירבו הסיכויים שהיא תוכל לעזור לכם בזמן הלידה ובפגישות שלפניה.

באיזה בתי חולים היא כבר ליוותה- לעיתים הכרות עם בית החולים, המיילדות והצוות הרפואי יכול לתרום לתהליך הלידה. כמו כן, ברוב המיקרים בהם הדולה כבר ליוותה בבתי חולים מסויימים היא תהיה יותר מודעת לנהלים והפרוטוקולים שלו ותוכל להכין אתכם מבעוד מועד לכך.

תיאום ציפיות – על מנת שלא תהיה אכזבה מהתהליך ועל מנת שהדולה תענה על הצרכים שלשמה שכרתם את שירותיה, חשוב ביותר לערוך תיאום ציפיות שיכול לכלול זמן הגעה, לאן היא מגיעה, מה טווח זמן ההתארגנות שלה, מה השכר וכיצד מתקיימים התשלומים וכו.

 הליווי שלי כדולה ומה הוא כולל

מפגש הכירות ראשוני –  במפגש ההיכרות ישנן שתי אפשרויות:

מפגש באזור מגוריי אשר הינו ללא תשלום וללא כל התחייבות. מפגש קצר בו נכול להתרשם אחת מהשניה ולבחון האם ישנו החיבור הראשוני.

מפגש בבית הזוג או באיזורו בעלות המקוזזת מעלות הליווי במידה ואכן החלטתם כי אני מתאימה עבורכם.

ליווי לקראת הלידה – נערוך שתי פגישות  בהן אכיר אותך ובן זוגך ,אלמד על צרכייך על הציפיות שלך ושלו מתהליך הלידה, נלמד יחד על התהליך ובמה הוא כרוך, נברר יחדיו מהם הדברים שמהם את חוששת יותר ונבין כיצד ניתן להיות מוכנים לקראתם – תהליך זה יאפשר לנו להגיע ללידה כצוות. אני מודעת לרצונותיכם ותוכנית הלידה שלכם, העבודה המשותפת לפני הלידה יוצרת קשר אישי שישפיע לטובה על הרגשתכם בעת הלידה.

ליווי במהלך הלידה –   עפ"י בקשתך ובהתאם להתקדמותך  אנחנו נפגשות כבר בביתך או בבית החולים. נוכחותי אתכם מתחילת הלידה ועד סופה מהווה עוגן יציב ומספקת בטחון בסביבה בה מתחלפים אנשי צוות באורח שגרתי. במהלך הלידה אשתמש בכל הכלים, הידע והנסיון העומדים לרשותי על מנת להעניק לך ולבן זוגך תמיכה רגשית ופיזית ולסייע לך ללדת כמו שאת רוצה ולהגיע לחוויית לידה טובה ומעצימה.

ליווי לאחר הלידה – אני אתכם על מנת להפוך את הרגעים הראשונים שלאחר הלידה  לרגועים יותר – לסייע בהנקה, להקל על ההתחברות הראשונית עם התינוק ולטפל בך – האם הטריה. גם בהמשך, בימים, בשבועות ובחודשים הראשונים אני זמינה עבורכם באופן מלא על מנת לסייע לכם להיות הורים רגועים ומאושרים יותר.

לאורך ההריון ולקראת הלידה הקרבה, אני זמינה עבורכם בכל שאלה והתייעצות, ומתייחסת בצורה עניינית ורגישה לכל חשש או התלבטות.

האם ידעת כי כיום במכבי "שלי" ובכללית "פלטיניום" ניתן לקבל החזר על שירותי ליווי לידה של הדולה? פרטים באתרים של קופות החולים.